AKO SME POMÁHALI V ROKU 2016

 

Milí priatelia, ROK 2016 sa pomaly končí a tak bilancujeme, čo sme za ten čas urobili pre DETI Z ONKOLÓGIE

DETSKÝ MOBILNÝ HOSPIC: Starali sme sa o šesť detských onkologických pacientov v terminálnom štádiu v prostredí ich domova. V našej starostlivosti boli celkovo 222 dní, navštívili sme ich v domácom prostredí 23 krát. Uskutočnilo sa viac ako 85 telefonických konzultácii a osobných rozhovorov s rodičmi nevyliečiteľne chorých detí. K dispozícii im bol náš vysoko odborný tím 3 lekárov, 5 sestier, psychologičky, sociálnej pracovníčky, špeciálnej pedagogičky a pacientskej dôverníčky. S hospicovým tímom sme najazdili za malými nevyliečiteľne chorými pacientmi po celom východnom Slovensku takmer 5000 km.

V rámci smútkového poradenstva a terapie sa celoročne staráme o rodiny, ktoré stratili svoje dieťa. Uskutočnili sa dve víkendové stretnutia pre rodiny po strate dieťaťa, celkovo pre viac ako 140 osôb.

AUTO PRE DETI: Preprava detských pacientov je k dispozícii 7 dní v týždni, 24 hodí denne. Celkovo sme realizovali viac ako 440 prepráv, a najazdili viac ako 62 500 km.

NÁHRADNÝ DOMOV PRE DETI A RODINY: V náhradnom domove pre deti a rodičov Ligy proti rakovine v Košiciach poskytli sme ubytovanie viac ako 62 osobám, rodičom aj deťom, ktorí tu prespali viac ako 404 krát.

Projektová činnosť: V tomto roku sme realizovali OSEM úspešných projektov na podporu aktivít pomoci PRE DETI Z ONKOLÓGIE.

Publikačná činnosť: Vydali sme 2 nové informačné brožúrky pre rodiny s nevyliečiteľne chorými deťmi a rodiny po strate dieťaťa.

Materiálna pomoc: Sprostredkovali sme materiálnu pomoc pre viac ako 55 rodín. Išlo najmä o hygienické potreby, dezinfekčné prostriedky, plienky, podložky, detské rúška, knihy, hračky, kresliace potreby a iné.

Finančná pomoc: Poskytli sme deťom finančnú pomoc vo výške 7833 eur, vo forme príspevkov na parochne, zapožičanie rehabilitačnej motodlahy a špeciálne rehabilitácie. Uhradili sme náklady spojené s liečbou v zahraničí a náklady spojené s pohrebom detí.


ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ NÁS POČAS ROKU 2016 PODPOROVALI. ĎAKUJEME PARTNEROM, SPONZOROM, FIREMNÝM A INDIVIDUÁLNYM DARCOV, PROJEKTOVÝM A GRANTOVÝM PARTNEROM.

Nadácie a združenia: Liga proti rakovine, Nadácia Eset, Nadácia pre deti Slovenska, Hodina deťom, Karpatská nadácia, Teva Pharmaceuticals Slovakia s.r.o., GETRAG FORD Transmission, Nadácia U.S. Steel Košice, T-Systems Slovakia s.r.o., Nadácia Kvapka Nádeje, Active Life n.o., Nadácia centra pre filantropiu, Nadačný fond Slovanet, Nadácia Markíza, Opera Slovakia o.z., Česká unie kolektivních a individuálních sportů z.s. Praha

Firmy a školy: RESONANCE spol. s r.o., ASUAN a.s., ADTV,spol. s r.o. , Katis s.r.o., Kros a.s., Moris Slovakia s.r.o., Ručná autoumyváreň BlackCat Košice, Maxima Broker a.s., VIRTUS SNINA, s.r.o., Legal Testing s.r.o., Maliar Košice s.r.o. , Gymnázium Poštová Košice, ZŠ Hollého Spišská Nová Ves, ZŠ Hroncova Košice, ZŠ Jenisejská Košice

Individuálni darcovia: pravidelná a jednorazová mesačná finančná podpora vo výške viac ako 1200 eur, pravidelná materiálna podpora v hodnote viac ako 2000 eur

POMÁHAME TAM, KDE JE TO POTREBNÉ... PRETO POMÁHAME DEŤOM Z KOŠICKEJ DETSKEJ ONKOLÓGIE. SME VÁM VŠETKÝM NESMIERNE VĎAČNÍ, PRETOŽE BEZ VÁS, NAŠICH PARTNEROV, SPONZOROV A DARCOV BY TO NEBOLO MOŽNÉ. 

 

PRAJEME VÁM DO NOVÉHO ROKU 2017 VEĽA ZDRAVIA, ŠŤASTIA, POHODY A ÚSPECHOV V PRÁCI AJ DOMA. VERÍME, ŽE NÁM ZACHOVÁTE SVOJU PRIAZEŇ AJ V NASLEDUJÚCOM ROKU.

  

 

 

Kontaktujte nás

  • ADRESA: Pražská 8, 040 11 Košice
  • + 421 903 821 676

Podporte nás

O nás

  1. Vznikli sme na základe osobnej skúsenosti s detským onkologickým ochorením
  2. Pomáhame onkologicky chorým deťom z Košického a Prešovského kraja a ich rodinám 
  3. Pomáhame rodinám s deťmi v terminálnom štádiu choroby
  4. Pomáhame rodinám po strate dieťaťa

Dnes 0 | Včera 45 | Tento týždeň 91 | Tento mesiac 804 | Spolu 339949